Aparthotel – co to jest?

Wyjeżdżając na wakacje najdroższą, ale co za tym idzie najbardziej luksusową i komfortową formą noclegu jest hotel. Uważa się go za najlepszy obiekt noclegowy, z którego usług można skorzystać. Na rynku jednak coraz częściej pojawiają się oferty obiektów na pozór podobnych do hotelów, które oferują usługi noclegowe jeszcze wyższej jakości – aparthotele.

Czym się charakteryzują?

Z samej nazwy wynika, czym jest ten obiekt – to połączenie apartamentu z hotelem. Najprościej mówiąc, na czas pobytu w miejscowości turystycznej można zatrzymać się całą rodziną, kilkoma znajomymi czy współpracownikami w jednym z apartamentów kompleksu, który przyjmuje gości jak w hotelu. Obiekt ten oferuje kilka sypialni, przestrzeń wspólną w postaci salonu, aneks kuchenny i łazienkę. Oczywiście na rynku jest dostępny cały wachlarz aparthoteli o różnej powierzchni i układzie pomieszczeń. Wielu ludzi porównuje korzystanie z usług tych obiektów do wynajmowania mieszkania, tylko na krótszy okres i bez umowy, a jak wiemy wachlarz ofert na rynku jest bogaty.

Dla kogo stworzono takie apartamenty?

Ten rodzaj obiektu świetnie służy turystycznym wypadom kilkuosobowych grup czy rodzin, dla których tańszą i wygodniejszą alternatywą hotelu będzie aparthotel. Firmy wysyłające pracowników na kilkudniowe wyjazdy służbowe również chętnie kwaterują ich w tych obiektach.

Jakie są ich zalety?

Wielkim plusem obiektu jest prywatność, którą oferują pokoje sypialniane, ale i miejsce na wspólne spędzanie czasu czy omawianie spraw służbowych w przypadku wyjazdów o takim charakterze. Aparthotel może mieć podobno infrastrukturę do hotelu – cały kompleks może mieć swoją restaurację, room service czy nawet siłownię, co jeszcze bardziej umila spędzony czas i daje rozrywkę w dni, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia. Te obiekty zawsze znajdują się jak najbliżej centrum, gdzie miasto tętni życiem, jest dużo obiektów gastronomicznych oraz gdzie jest dobrze rozwinięta komunikacja miejska.

Gdzie je znajdziemy?

Kompleksy obiektów znajdziemy w większych ośrodkach biznesowych Polski, w np. stolicy czy Wrocławiu, jak i w miejscowościach typowo turystycznych nad morzem, w górach i atrakcyjnych miastach Polski. Warto choć raz w użyciu przenocować kilka nocy w opisanym obiekcie, który tak prężnie rozwija się na rynku usług noclegowych Polski.