Jak wybrać mieszkanie inwestycyjne?

Kupno mieszkania inwestycyjnego nie jest łatwym zadaniem. Od kilku już lat ilość mieszkań na wynajem systematycznie rośnie, a konkurencja jest coraz większa. Jak wybrać mieszkanie inwestycyjne, które będzie przynosiło stały dochód?

Lokalizacja – nie bez przyczyny jest najważniejsza
Największym wrogiem inwestora są pustostany. Nie jest to coś, czego nie wiedzieliby inwestorzy. Jednak odpowiedź na pytanie, jak im zapobiegać nie jest już taka prosta.

Warto pamiętać, że wybierając mieszkania inwestycyjne koniecznie należy skupić się przede wszystkim na odpowiedniej lokalizacji. Nie bez przyczyny specjaliści rynku nieruchomości na każdym kroku podkreślają jej znaczenie.

Wybierając mieszkania pod wynajem, lokalizację należy dostosować do potrzeb klienta. Jak? Najpierw określamy klienta, z którym chcemy współpracować, a następnie poszukujemy mieszkania, które będzie spełniało jego oczekiwania.

Innej lokalizacji będzie poszukiwał student, który chce być blisko centrum miasta i korzystać z uroków miejskiego życia, innej pracownik zagraniczny, który najczęściej chce mieć blisko do pracy, a jeszcze innej rodzina z dziećmi.

Małe czy duże?
Kupując mieszkania pod wynajem trzeba odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jednym z ważniejszych jest metraż lokalu.

Małe mieszkania znacznie krócej oczekują na nowego klienta. Ich cena najmu jest również wyższa. Trzeba jednak pamiętać, że cena zakupu również jest wyższa.

Mieszkania inwestycyjne w dużych metrażach są mniej popularne, dlatego dużo łatwiej znaleźć lokal w korzystnej cenie. Trzeba jednak pamiętać, że chętnych najemców na duży lokal dużo trudniej jest znaleźć.

Duże mieszkanie jest dobrym pomysłem na wynajem lokalu na pokoje. Uzyskane w ten sposób przychody mogą znacznie wzrosnąć. Trzeba jednak pamiętać, że jest to praca na cały etat. Klient w takim mieszkaniu zmienia się bardzo często. Właściciel musi mieszkanie odświeżać, poszukiwać kolejnych najemców, rozliczać mieszkanie – jest to zadanie, które pochłania dużo czasu oraz energii. Nie jest to praca dla każdego.