Porady


Brak wiedzy Klientów jest dla nas zmartwieniem. Jako pierwsi wychodzimy na przeciw by uświadamiać wszystkich zainteresowanych o zaletach stalowego Systemu Orynnowania Struga oraz aspektach systemu odwadniania.Na samym początku zalecamy zapoznać się z artykułem punktującym niezaprzeczalne zalety stalowego Systemu Struga.Poniżej zamieszczamy najczęściej zadawane pytania oraz prezentujemy nasze wnioski wynikające z kilkunastoletniego doświadczenia w pracy ze stalowymi produktami. Kliknięcie na pytanie umozliwia poznanie odpowiedzi. Jeśli uważają Państwo, że należy wzbogacić naszą bazę wiedzy lub nie znaleźliście odpowiedzi, prosimy o wysłanie zapytania za pomocą poniższego formularza.

Dlaczego warto stosować wzmocnienia rynnowe?

Wzmocnienia rynnowe, to tanie elementy konstrukcji odwodnienia, które doskonale sprawdzają się jako dodatkowe zabezpieczenie rynny przed zerwaniem. Produkt dostępny jest jako niszowy w systemach odwodnień. Zerwanie rynny może nastąpić podczas zsuwania się lodu i śniegu z dachu jeśli nie zainstalowano łapaczy śniegowych lub podczas wspierania się dekarza o rynnę. Bratex Dachy mocno zaleca stosowanie wzmocnień rynnowych aby uniknąć zniszczeń rynny podczas ciężkich zim oraz przeglądów systemu.
Czy system orynnowania należy konserwować?

System orynnowania jak każdy inny element systemu dachowego musi podlegać regularnym zabiegom konserwacyjnym. Panujące na dachu ciężkie warunki jak wilgoć, susza, pył, temperatura od -30o do +90o, żrące odchody zwierzęce powodują szybsze zużywanie się materiału. Czynności utrzymaniowe wykonywane cyklicznie raz lub dwa razy do roku pozwalają cieszyć się zakupionymi elementami systemu dachowego przez długie lata.
Do typowych czynności konserwacyjnych powinnismy zaliczyć:
oczyszczenie rynien i rur z zalegających liści;
sprawdzenie połączeń elementów takich jak: łączniki rynnowe, uchwyty rur, wzmocnienia rynien;
zamalowanie farbą zaprawkową ewentualnych zarysowań powierzchni lakierniczych;
sprawdzenie drożności systemu;
sprawdzenie uszczelnień na łącznikach rynnowych oraz deklach.
Niektóre z powyższych zaleceń należą do prac niebezpiecznych, wykonywanych na wysokości i z związku z tym mocno zalecamy wynajęcie do tego celu profesjonalnych ekpip dekarskich.
Do czego służy usztywniacz rynny?

Bratex Dachy dostarcza kompletny system orynnowania, którego jednym z elementów jest usztywniacz rynny. Jest to coś w rodzaju rurki stalowej instalowanej w łączeniach rynien oraz rynien i narożników wkładając w wulsztę (wywinięcie) elementu poziomego (rynny lub narożnika wewnętrznego / zewnętrznego). Usztywniacz rynny, to wysoce pożądane przez wielu dekarzy akcesorium przyczyniające do zwiększenia sztywności połączenia w newralgicznych miejscach ale także do radykalnego wzrostu wytrzymałości poziomego systemu rynnowego narażonego na obciążenia śniegu, lodu i siły ludzkiej.