W Małopolsce odbywa się Międzynarodowe Biennale Architektury. Wydarzenie obejmuje nie tylko konkursy, prezentacje i wystawy, ale także szereg dyskusji. Wydarzenie gromadzi nie tylko środowisko architektoniczne w kraju, ale także wielu zagranicznych gości. Blachotrapez, Partner wydarzenia, w którym bierze udział ponad 1000 architektów, również jest jego uczestnikiem.

Blachotrapez jest jedną z nielicznych firm w branży, która posiada swój oddział w Krakowie. Uczestniczymy również w cyklu "Spotkanie z Mistrzem", w którym prezentowana jest twórczość najwybitniejszych polskich architektów.

Dach Eksperta. Współpracujemy z architektami!

Przystąpienie do programu Ekspert Dachowy daje dostęp do materiałów, bazy danych z planowanymi inwestycjami i wiele więcej. Możesz też liczyć na nasz marketing i doradców. Możesz też liczyć na atrakcyjne prowizje. Program Ekspert Dachowy powstał kilka lat temu z naszych wspólnych spotkań i konsultacji. Architekci otrzymują pełną pomoc projektową, a także wsparcie marketingowe i pomoc w dotarciu do potencjalnych klientów. W ubiegłym roku Blachotrapez udzielił w różnej formie pomocy blisko 1800 biurom architektonicznym. Robert Pierzchała.

Aplikacje BIM w projektowaniu dachów i elewacji

Posiadamy pierwszą na rynku aplikację BIM do projektowania dachów i elewacji. Aplikacje zostały zaprojektowane do pracy w środowiskach Archicad lub Revit. - Jesteśmy dumni z naszych aplikacji do projektowania BIM BTarch i BTrevi, które zostały opracowane dla architektów jako nakładki na Archicad i Revit.

Jest to zwieńczenie ponad rocznej pracy Blachotrapez, programistów CodeBIM i dużej sumy pieniędzy. Przygotowaliśmy biblioteki z około 300 000 zestawów danych, wykonaliśmy 800 tekstur, zdjęć i innych materiałów. Jesteśmy jedyną firmą oferującą takie narzędzia w branży i jedną z nielicznych w kraju, która oferuje gotowe nakładki BIM" - mówi Robert Pierzchała.

Aplikacje zostały opracowane w porozumieniu z firmami projektowymi. Zależało nam na tym, aby aplikacje były zarówno przydatnym narzędziem dla architektów, ułatwiającym im pracę, jak i źródłem informacji dla inwestorów, pozwalającym im podejmować świadome decyzje dotyczące materiałów wykorzystywanych na etapie projektowania. Interfejs jest bardzo prosty w obsłudze. Blok zestawień zawiera informacje przydatne w rozmowach z potencjalnymi inwestorami (zestawienia materiałowe, kosztorysy, dane logistyczne).

Skupiamy się na innowacyjnych rozwiązaniach architektonicznych. Oferujemy ciekawe rozwiązania dla architektów. Pokrycia dachowe z kruszywa skalnego to świetna opcja dla domów z dobrym dachem. Są nie tylko piękne, ale także bardzo trwałe i przewyższają tradycyjne dachówki. Pokrycia dachowe z kruszywa są odporne na promienie UV, doskonale tłumią deszcz i grad, a także są bardzo trwałe.