Prywatni inwestorzy coraz częściej inwestują w projekty, które swoim wyglądem i kształtem przypominają stodołę. Domy te wyróżnia elegancki i minimalistyczny design, a także minimalne zastosowanie utylitarnych detali. Nowoczesne stodoły często mają elewację wykonaną z desek, które współgrają z obróbką dachu oraz surowymi, metalowymi ramami okiennymi. Dwuspadowy dach i prostokątna bryła wyróżniają domy pozbawione okapów. Wskazuje to na minimalistyczny projekt. Projektanci muszą zastanowić się, jak odprowadzić opady z dachu i jaki styl zastosować w systemach rynnowych. Najlepszym rozwiązaniem są rynny stalowe. Można je wykorzystać zarówno ze względu na ich użyteczność, jak i cel dekoracyjny. W niektórych przypadkach ekonomicznie uzasadnione może być zastosowanie lekkich, nowoczesnych systemów rynnowych z PVC lub takich, które łączą trwałość i lekkość PVC ze stalą.

Rynny Q Stalyo wykonane są bez łączników i charakteryzują się najwyższą jakością i trwałością.

Wyróżnia się rynny Q Stalyo, czyli nowoczesny system stalowy o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. System rynnowy Q Stalyo jest idealnie dopasowany. W miejscach, gdzie zastosowano tradycyjne łączniki z uszczelkami, wprowadzono połączenie zakładkowe z wykorzystaniem kleju elastycznego. System rynnowy Q Stalyo ma inny kształt niż tradycyjny. Przekroje rynien i rur spustowych są prostokątne, natomiast rury spustowe, widoczne na tle elewacji, są kwadratowe. Efektywność systemu gwarantują nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne. Innowacyjny system zakładkowy ułatwia montaż, co pozytywnie wpływa zarówno na czas realizacji, jak i koszt inwestycji.

Dlaczego rynna Q Stalyo jest najlepszym rozwiązaniem dla nowoczesnych konstrukcji w stylu stodoły?

System rynnowy Q Stalyo dzięki swojemu minimalistycznemu wyglądowi nadaje nowoczesnym konstrukcjom regularny, symetryczny wygląd. Bez problemu łączy się z dachem skośnym wykonanym z blachy. Prostokątne rynny stalowe stanowią integralną część konstrukcji. Doskonale współgrają również z dużymi ramami okiennymi, które optycznie powiększają przestrzeń i doskonale wpisują się w otoczenie projektu.

Domy z nowoczesnymi dachami, ponieważ są skonstruowane w stylu nowoczesnej stodoły, są bardziej podatne na niekorzystne warunki atmosferyczne i środowiskowe, że budynki z tradycyjnymi okapami. Warto zaznaczyć, że dachy te są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dach spadzisty skuteczniej odprowadza opady atmosferyczne niż płaska konstrukcja dachowa. Taką trwałość i skuteczność zapewni nowoczesny stalowy system rynnowy Q Stalyo.

Q Stalyo oferuje gamę kolorów, które będą dobrze komponować się z nowoczesnym budownictwem. Należą do nich między innymi grafit i ciemna czerń. Producent oferuje również 25 lat gwarancji na swój innowacyjny system rynnowy.